Тепер в АТОшників є місце, де можна зібратись, поспілкуватись

15 жовтня в Павлограді відбулось відкриття музею війни «У діда». У заході взяли участь ветерани АТО, волонтери, міський голова Анатолій Вершина, мешканці міста. Священнослужитель православної церкви України ім. Архистратига Михаїла отець Роман окропив приміщення свяченою водою та прочитав молитву.

Ідея створення такого музею та її реалізація належить волонтеру Анатолію Токарєву (позивний "Дід"). Каже, що допомагали йому ветерани АТО та волонтери. Більшу частину експонатів Анатолій привіз із зони АТО ще починаючи із 2014 року, частину подарували бійці АТО.

Серед експонатів уламки снарядів, зразки зброї, шоломи, каски, бронежилети, прапори з передової, особисті речі бійців. Кожен з них має свою історію.

Є також і символічні експонати...


Музей займає декілька кімнат – він складається із зовнішньої частини (у дворі) та внутрішньої (в приміщенні). За словами Анатолія Токарєва у планах обладнати кімнату пам’яті загиблих бійців та бліндаж, котрий буде повною копією реального бліндажу на передовій. Планується також обладнати меморіальну дошку загиблим бійцям.

Це буде не лише музей, а й місце зустрічі ветеранів АТО. Тут вони зможуть поспілкуватись чи провести різні заходи. Кажуть, що тут панує особлива атмосфера. Перша така зустріч уже відбулась у День Захисника України.

Музей розмістився у приватній будівлі, котра належить дружині Анатолія Токарєва. На екскурсії до музею запрошуватимуть школярів. Відвідати його можуть також всі охочі. Музей війни знаходиться на селищі Шахтобудівників, по вул. Дніпровській навпроти стадіону «Шахтар»