30% всього населення Павлограда охоплені заняттями фізичної культури та спорту


В спортивних закладах міста (СОК Центр, ФСК ім. Шкуренка, ДЮСШ) діють 43 види спорту. Працює також центр по роботі з людьми з обмеженими можливостями.

Лише в СОК Центр працюють 35 тренерів, 3- заслужені тренери, чимало мають вищу категорію.

Із початку повномасштабної війни з росією, спортивні заклади міста почали виконувати не властиві їм функції – вони стали прихистком для переселенців. Чимало тренерів та спортсменів пішли захищати Батьківщину. Про це розповів начальник відділу з питань сім’ї, молоді та спорту Павлоградської міської ради Дмитро Лагно під час брифінгу.

«Під час війни наші заклади переформатувались і виконували різні завдання.
Тривалий час спортивна школа була прихистком для внутрішньо переміщених осіб. Бували такі дні, коли прибували до 120 осіб за добу. Тут перебувало одночасно до 200 осіб. Тренери залучались до волонтерського руху, пішли захищати Батьківщину, залучались до гуманітарних завдань – годували, приймали. Наш технічний персонал навіть виконував функції психологів. Були люди, котрі приїхали розгублені, не знали, що робити. Ми слугували таким логістичним центром», – розповів Дмитро Лагно.

Водночас тренери знаходили можливість тренувати спортсменів, які входять до складу Збірної України.

«Ми пишаємось тренерами, які знайшли можливість під час військової агресії виступати на Всеукраїнських змаганнях, європейських змаганнях. У нас є спортсмени, які під час цього періоду стали чемпіонами світу, Європи», – розповів Дмитро Лагно.

Він також додав, що не дивлячись на всі труднощі, за цей рік в СОК Центр змогли створити дві нові спортивні кафедри – для занять дзюдо та важкою атлетикою.

Обладнали залу, яка може приймати змагання обласного рівня.

 

«Хотілось би покращити матеріальну базу. Оновити інвентар, екіпірування, покращити медичне забезпечення спортсменів, фінансування поїздок. Але все це потім, після перемоги. Зараз не йдеться про те, щоб щось далі розбудовувати. Завдання утримати те, що маємо. Праця тренера – це самопожертва», – сказав Дмитро Лагно.

За його словами одним із пріоритетів спортивних закладів міста – є безоплатне заняття дітей в спортивних секціях. Платними є лише додаткові заняття.

Звичайно, тренуватись повноцінно, як раніше, зараз не можуть.

«Зараз тренери займаються онлайн та офлайн. На жаль, не можемо повноцінно займатись. Коли тривога, то біжимо у сховище», – розповідає директор позашкільного навчального закладу «Дитячо-юнацька спортивна школа» Володимир Єрьомін.

Зараз спортсмени міста готуються до чемпіонату Європи, котрий пройде у листопаді та до чемпіонату України, що планується  у Хмельницькому.