56 дітей приїхали з родичами чи знайомими ще четверо – без батьків та без родичів

За словами керівниці служби у справах дітей Павлоградської міської ради Надії Данильченко, зазвичай такі ситуації бувають, коли люди тікають з територій, де ведуться активні бойові дії.

«Просто їхали люди і забрали цих дітей звідти, де було небезпечно залишатись, де були потужні бойові дії. У нас є 4 дитини, які приїхали без родичів. Потім ми разом з МНС - ками, поліцією виходимо за місцем їх перебування та складаємо акт. Тобто ми підтверджуємо наявність цієї дитини та з ким вона приїхала. Якщо немає зв’язку з рідним, то таким дітям надаємо статус позбавлених батьківського піклування. Є у нас 56 дітей, які приїхали з близькими родичами, знайомими, хрещеними. Оскільки немає законного представника, ми підтверджуємо родинні стосунки цих людей. Вони теж отримують пільги.

Була ситуація, коли дівчинку везли солдати, які їхали на Дніпро і ми вирішували куди влаштовувати дитину, бо рідних зовсім не було. Дівчинці 9 років, то вона розповіла про своїх родичів. І почали шукати, знайшли родичів у Дніпрі», – розповіла Надія Данильченко.

Вона також додала, що діти, котрі приїхали без родичів тимчасово влаштовані в сім’ї павлоградців.

«Після закінчення воєнних дій, ми поновляємо збір документів. І якщо буде офіційне підтвердження, що батьки загиблі, то тоді уже встановлюємо статус дітей-сиріт», – додала Надія Данильченко. 

За час війни до Павлограда приїхали 9 дітей-переселенців, котрі уже мають статус дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. 

Окрім того, за час війни в Павлограді з різних причин осиротіли 36 дітей. 25 з них влаштовані під опіку та піклування, троє  дітей усиновлено, двоє – у прийомних сім’ях.