В місті немає захисних споруд, розрахованих для масового укриття населення

Фонд захисних споруд в місті складається з 31 споруди. Вони можуть вмістити 17 тис. осіб. Це підвальні приміщення, які належать до третього класу захисту. Вони обладнані системою життєзабезпечення: водопровід, фільтрація повітря, туалети, обігрів. Тобто, там можна перебувати досить тривалий час.

Проте всі вони розташовані на території підприємств. На території міста для масового укриття населення таких захисних споруд немає. Про це розповів сьогодні під час брифінгу начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Валерій Бєлякін.

«Ці захисні споруди призначені для укриття робочої зміни працівників підприємства. ПХЗ, ПМЗ – 12 захисних споруд. Вони розташовані на режимній території, тобто навіть члени родини не зможуть туди потрапити. Більшість захисних споруд розташовані на території промислових зон, вони територіально не спроможні прийняти населення. Наприклад, Молочний Дім має сховище на 300 осіб. Але ж воно розташоване далеко від житлових будинків. Завод сухариків – це теж закрита територія, сховище призначене для укриття персоналу. Хлібзавод також закрите підприємство і поруч приватний сектор. Міськгаз – 150 чоловік, проте цю захисну споруду використовують пожежники», – розповів Валерій Бєлякін.

Він також додав, що є ще 5 захисних споруд на залізничних вокзалах міста. Кожна з них розрахована на 150 осіб. Вони теж не для масового укриття. Ще 5 споруд – за межами міста, на території Будівельної бази.
Захисна споруда, котра розташована на території Павлоградводоканалу за потреби може прихистити вихованців спортивної школи, що на селищі Шахтобудівників. Є така домовленість.

Які захисні споруди можуть прихистити мешканців міста?

Найбільша в місті захисна споруда, що розташована на території заводу ПЗТО може прихистити 2,5 тис. осіб. Під час вибухів у Павлограді чимало людей знайшли там безпечне місце.
Прихистити людей на декотрий час може також захисна споруда Укртелекому. Щоправда, вона розрахована лише на 300 осіб.

Використовувати для укриття мешканці Хімзаводу можуть споруду, що по вул. Сташкова. Вона належить Хімзаводу, але перебувала у вкрай занедбаному стані. Проте люди згуртувались та навели там лад.

Основні укриття для населення – це підвальні приміщення багатоповерхівок. В місті 252 підвали, в котрих можуть перебувати люди. Ще 23 підвальні приміщення облаштовані в закладах освіти, культури та спорту.
За словами Валерія Бєлякіна, всі ці укриття готові до прийняття населення.

«Всі ці споруди перевірені. Там є все необхідне обладнання. Вони готові до прийняття населення. До облаштування підвальних приміщень мають долучатись мешканці міста», – резюмував Валерій Бєлякін.