Та чи всі вони хочуть жити за суспільними правилами

Причини, за котрими люди опиняються на вулиці, різні. Хтось борсається, аби вибратись з цієї «ями», а когось (як це не дивно) таке життя влаштовує.

 У Павлограді тим, безпритульним, котрі хочуть соціалізуватись, готові допомогти. При територіальному центрі є кімната для безхатьків.  Там вони можуть прийняти душ, попрати, поїсти, переночувати.

«Безхатьки діляться на дві  категорії:  хронічні безхатьки, які отримують лише послугу  нічного перебування, і ті, які готові соціалізуватись, влаштуватись на роботу, оформити паспорт, знайти  житло. Тих, хто готовий  соціалізуватись, поміщують на цілодобовий стаціонар. Коштом міської програми  соцзахисту  населення оформляємо всі документи. Для них  це безкоштовно. Оформлюємо також групу інвалідності, оформлюємо на роботу», – розповіла начальниця управління соціального захисту населення Олена Герасименко.

Проте, все це можна зробити лише за згодою самого безхатька. На сьогодні до терцентру приходять 2-3 безхатьки щодоби лише, щоб переночувати, поїсти. Соціалізуватись вони не готові.