За даними СБУ, колишні працівники оборонного комплексу, райдержадміністрації та сфери освіти підтримували дії держави-агресора


За даними слідства, троє мешканців Павлограда, використовуючи власні акаунти у забороненій соцмережі, поширювали антиукраїнські дописи.

Так, колишній працівник одного з підприємств оборонно-промислового комплексу був активним прихильником військового вторгнення рф в Україну. Він не приховував своє захоплення політичним керівництвом країни агресора, і через особистий акаунт у соцмережі розповсюджував деструктивний контент антиукраїнської направленості. Пости з підтримкою окупації рашистами українських територій розміщувались ним на власній сторінці і доповнювались особистими коментарями.

Також викрито колишню працівницю однієї з райдержадміністрацій області, яка підтримувала кремлівський режим та закликала до передачі українських територій під керування окупаційної влади. Маючи родичів в рф, які насичені неправдивою інформацією з пропагандистських каналів, вона повністю розділяла їх точку зору. Негативні висловлювання на адресу української влади і глорифікація дій ворога під час проведення так званої «спецоперації» постійно викладалися на особистій сторінці в соцмережі. Антиукраїнський контент переважно отримувався нею з проросійських пабліків та інтернет-ресурсів.

Ще одна місцева мешканка - співробітниця державної організації у сфері освіти, теж розповсюджувала в інтернеті деструктивні меседжі. Антиукраїнські наративи переважно стосувалися підтримки лідерів країни-ворога, критики військової допомоги Україні західними державами та невизнання окупації українських територій. Контент розповсюджувався через особистий акакунт у соцмережі, і супроводжувався її власними коментарями.

 

 

Під час санкціонованих обшуків за місцем мешкання підозрюваних вилучено комп’ютерну техніку та мобільні телефони, які використовувались в протиправній діяльності.

Трьом колаборантам повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 1 ст. 111-1 КК України).