Як ми уже повідомляли, 29 грудня о 13.00 двоє гірників ДТЕК Павлоградвугілля оголосили про безстрокову акцію голодування.

За словами шахтарів, Володимира Бугайова та Андрія Карпенка, причина такого кроку – безпідставні звільнення членів новоствореної первинної профспілки гірників та тиск на них.

Матеріал за темою: У Павлограді двоє шахтарів розпочали безстрокове голодування

ДТЕК Павлоградвугілля коментує ситуацію наступним чином:


- Підприємства ДТЕК – одні із небагатьох, які в період економічної кризи в країні, продовжують стабільно працювати і забезпечують робочі місця тисячам українців. Завдяки ефективній роботі, шахти ДТЕК Павлоградвугілля є найбільшими платниками податку регіону та стабільно розвивають інфраструктуру регіону.

У той же час для нас ефективність роботи означає, перш за все, нульову толерантність до порушення правил охорони праці та техніки безпеки. Ми переконані, що від дисципліни на шахті залежить не тільки життя конкретного співробітника, але й безпека всього колективу під час перебування під землею. Якщо людина систематично порушує свої обов'язки та своїми діями несе небезпеку для життя інших співробітників, ми застосовуємо найсуворіші дисциплінарні покарання. Зокрема, одного з учасників акції було звільнено за систематичне невиконання трудових обов'язків (чотири випадки порушення трудової дисципліни), другий учасник при обстеженні гірничих виробок не здійснив замір метану, а це не тільки порушення службової інструкції, а й загроза життю людей.

Завдяки дотриманню норм праці нам вдалось лише за 10 місяців 2017 року скоротити кількість травм на підприємствах Павлоградвугілля на 9% і за підсумками року збільшити кількість видобутого вугілля до рекордних 20 млн тонн. Ми завжди працюємо у законодавчому полі України, дотримуємось у всіх випадках процедури звільнення, встановлену діючим трудовим законодавством. Усі передбачені колективним договором та КЗоТ виплати при звільненні здійснюються в повному обсязі.

Окремо відзначимо, що ніяких офіційних звернень і тим більше вимог персонально від учасників акції, які раніше систематично порушували правила охорони праці на шахтах, на адресу ДТЕК Павлоградвугілля не надходило.

 

Читайте також:  Павлоградських гірників, котрі сьому добу голодують, виганяють із будівлі міської ради

Коментарі   

0 # Антон 05.01.2018, 10:34
Чи ми не знаємо як фабрикуються порушення ПБ якщо потрібно когось "поставити в стойло"? Чи ми не знаємо, що служба охорони праці це не що інше як внутрішня жандармерія шахти, основою своїх обов'язків вважає виявлення порушників і їх покарання, а не піклування про безбечну працю. Прикладом цього є збільшення, а не зменшення в порівнянні з минулим роком кількості нещасних випадків на шахтах "Павлоградвугілля" і не варто керівництву вводити людей в оману.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата