Активісти подарували їм прапор т.з. «ДНР» 

Пропозицію депутатів міської ради від фракції «Самопоміч» у пам’ятні дні піднімати поруч із жовто-блакитним червоно-чорний стяг, як символ визвольної боротьби українського народу більшість депутатів міської ради не підтримала. Пропонувалось піднімати на флагштоці, що на Алеї Слави червоно-чорний прапор лише тричі на рік – у День Добровольця, день Захисника України та День пам’яті Героїв Крут.

«За» таку пропозицію проголосували лише 11 депутатів із 28 присутніх у залі, явно «проти» – 2, і решта (14 депутатів) утримались.

- Я все розумію, але ж депутати мають висловлювати не лише своє бачення, а й бачення громади, яку вони представляють. Громада повинна бути готова до цього. Адже коли людям більше 70 років говорилось про те, що це прапор фашистський. Я розумію, що це таке. А люди зададуть питання, чому у Верховній Раді це не підтримано? Тому що є польське питання. Є протиріччя. Що стосується мене, то я чітко розумію, що люди захищали країну під цими прапорами. Але нам потрібно провести роз’яснювальну роботу серед населення, щоб не було антагонізму, – сказав міський голова Анатолій Вершина.

Питання викликало чимало емоцій.

Особливо категорично висловлювала свою думку депутат від «Опозиційного блоку» Маргарита Абдулова. Вона вважає, що червоно-чорний прапор викличе агресію та протистояння. Каже, що такої ж думки і її виборці.


- Мої виборці категорично проти. У нас на 40 років люди категорично проти. Потрібно припинити насилля, – говорить Маргарита Абдулова.


- Нам потрібно підняти червоно-чорний прапор лише тричі на рік. А ми зараз створюємо проблему , яка дійсно нас роз’єднує. Хіба ті, хто там загинув не залужили цього? Хтось із нас, із депутатів, окрім декількох чоловік, був там? Не був. Вони були і мають право підняти цей прапор, – говорить депутат Віталій Ковпак.

 

Проте, позитивного рішення депутати не прийняли. То ж червоно-чорний прапор, як символ добровольців, символ визвольної боротьби українського народу у Павлограді не підніматимуть.  

В залі також були присутні ветерани АТО, волонтери. На знак протесту проти такого рішення, волонтер Анатолій Токарєв подарував депутатам прапор т.з. «ДНР».

- Оцю ганчірку я дарую вам, щоб ви знали де ви зараз знаходитесь, в якій країні. Ця ганчірка була знята в сепарів, де загинули моїх два побратими.

Скандуючи «Ганьба!» бійці АТО, активісти покинули сесійну залу.

Гаряча дискусія із депутатом Маргаритою Абдуловою продовжилась уже під стінами міськвиконкому.


До речі

У Львові червоно-чорний прапор вивішують 9 разів на рік.

Довідково
Як ідеологічні кольори червоний і чорний використовувались Українськими Січовими стрільцями під час Першої світової війни. Якщо жовто-синій прапор символізує державність, українську соборність, то червоно-чорний прапор є українсько-революційним прапором. І він символізує боротьбу, опір, несприйняття того, що зараз відбувається і рух вперед.