Всі ми періодично чуємо застереження про небезпеку отруйних грибів, але рідко замислюємося, що не десь там, у лісі, а прямо у нас на клумбі росте найотрутніша рослина – рицина.

Ця рослина в тисячі разів небезпечніша, ніж ціанід. У ній отруйне все, а особливо насіння.
Така красива «пальма» на клумбі, з червоними шишечками і рожево-чорними бобами в коробочках привернула увагу дітей, що проживають на мікрорайоні Новий. І хоча, боби рицини дуже гіркі на смак – діти їх їли! У результаті недалекоглядності дорослих, які посадили отруйні рослини на клумбі, і дитячої цікавості, діти з ознаками гострого отруєння рослинною отрутою – рицином, були доставлені в реанімаційне відділення ГБ №4.

Матеріал за темою: У Павлограді троє дітей отруїлись ядовитою рослиною

Що ж таке отруєння рицином?

За повідомленням лікаря- анестезіолога відділення реанімації міської лікарні № 4 Михайла Бреуса, на клітинному рівні отрута вражає ШКТ, спостерігається нудота, блювота, млявість, діарея, і як наслідок, упродовж 2-х днів – зневоднення. Уражаються нирки. Молекула отрути, що потрапила в організм, дуже велика, і єдиний орган, який може її розщепити – це печінка. Прогноз при отруєнні рицином тривожний.

Лікарі звертаються до батьків із проханням роз’яснювати своїм дітям про неприпустимість вживання в їжу дикорослих рослин, квітів і грибів. Це може призвести до тяжких наслідків, втрати здоров'я і навіть смерті.