Станеться це о 17.35 за київським часом

20 березня – День весняного рівнодення. Це означає, що зима "іде в сплячку", день стає більше і справжня весна вже стоїть на порозі.

До 2043 року збережеться саме ця дата, а вже з 2044 року день весняного рівнодення припадатиме на 19 березня. Цього дня планета пройде рівно одну чверть шляху навколо Сонця, і о 17:35 за київським часом прийде астрономічна весна.

З давніх-давен день весняного рівнодення мав символічне значення, він означав початок весни та пробудження природи після тривалої зими.

В цей час жінки випікали печиво у вигляді жайворонків.

А ще в цей день можна побачити цікаве і загадкове явище – в день весняного рівнодення сонце сідає чітко по центру однієї із западин Мавринського Майдану. Побували у цей день на Майдані Рідновіри з Дніпра та павлоградські просвітяни.

Мавринський майдан визнаний археологічною пам’яткою, загадки якої досі не до кінця розгадані.


Це місце могло б бути цікавим для туристів. Проте, на жаль, місцеві мешканці не тільки не оберігають його, а руйнують та засмічують.

Масивні сліди вказують на те, що його використовують для катання на квадроциклах. В чаші Майдану випасають корів та овець.

Декілька років тому, неподалік майдану павлоградські просвітяни власними силами та коштаим збудували туалет. Зараз його майже розібрали по цеглинах.

До речі

На Мавринському майдані завжди чарівні світанки та заходи сонця...