У школах та дитсадках бідкаються, що коштів бракує. Але й батьківські кишені не безрозмірні.

Із початком навчального процесу у школах, почастішали звернення батьків на гарячу лінію, у відділ освіти, до міської влади з приводу поборів у школах та дитсадках. Найчастіше батьки скаржаться на те, що ці благодійні внески насправді не є добровільними.

«Вчора у мене в кабінеті була завідуюча одного садочка і факт підтвердився . Вихователь не мала права у присутності всіх батьків сказати мамі , що вона боржниця, бо не здала гроші на садочок. Мама образилась і сприйняла це як приниження і я її розумію. А таких випадків багато. Ніхто не має права сказати мамі, що вона не здала гроші. Це справа виключно добровільна», – повідомила заступник міського голови Олена Шуліка під час засідання директорів навчальних закладів та голів батьківських комітетів.

Вона також наголосила на тому, що ніхто не має права брати готівку із батьків. Це є грубим порушенням. А тому у школах та дитсадках мають подумати як узаконити батьківські внески. Або ж (аби нічого не порушувати) відмовитись від них взагалі. Із останнім жоден керівник школи і голови батьківських комітетів не погодились. Кажуть, що без батьківських внесків школи не виживуть.

Разом із тим чи багато батьків понесуть гроші, аби перерахувати їх на спецрахунок школи. Такий спецрахунок, до речі, є при відділі освіти, але кошти туди не надходять.

Була пропозиція створити при школі такий собі клуб за інтересами, куди входитимуть батьки. Тоді члени клубу мають право збирати готівку у вигляді членських внесків і звітуватись лише перед учасниками клубу.

Зійшлись на тому, що кожен навчальний заклад разом із батьками самостійно вирішить яким шляхом піти, аби легалізувати батьківські внески.

Довідка tv-news.dp.ua

На 2016 рік із держбюджету на освіту міста виділено 87 млн грн. Ще 5 млн 716 тис грн – кошти міського бюджету.

Коментарі   

+1 # Андрон 27.09.2016, 18:52
Виживуть і без внесків бо левова частка їх йде на облаштування класів в стилі аля- бордель чи аля- будуар (і не факт, що "залишки" гардин, портьєр шпалер, картин і гроші не осідають в декого з педколективу вдома)
В класних кімнатах не повинно бути нічого зайвого, лише чисті побілені чи пофарбовані стіни дошка і засоби для навчання.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
+1 # Олег 27.09.2016, 21:41
Згоден із Андроном. Так і є у школах. Проблема у тому, що одні батьки можуть здати кошти на облаштування класу в стилі модерну чи ще якомусь "випендрьожному", а інші ні і почуваються не дуже добре.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата