В Павлограді триває конфлікт між рибалками.
Конфлікт між членами товариства мисливців та рибалок і громадською організація «Об’єднання підводних мисливців та рибалок Дніпропетровщини" триває уже не перший рік. Декілька разів конфлікт завершувався побиттям рибалок-підводників.
Офіційна версія непорозуміння – чи мають право рибалки- підводники полювати під водою у темний час доби. Підводники кажуть, що мають таке право і підтверджують це право відповідними документами.
«Ми їздили в обласне управління рибного господарства і нам відповіли, що нічна підводна рибалка заборонена лише у Чорному та Азовському морях. На водоймах такої заборони немає, – говорять рибалки-підводники.
Рибалки ж надводні звинувачують підводників у тому, що ті знищують маточне поголів’я риби .
Підводники ж суть конфлікту бачать не лише у нічній рибалці, а й у тому , що вони викривають браконьєрів, сітками котрих Вовча та Самара просто кишать, а товариство рибалок цього не помічає.
«Ми бачимо всю проблему річок зсередини – браконьєрські сітки, ятеря, раколовки. Тиск на наші водойми зі сторони браконьєрів дуже великий. Ви бачите підводників, котрі світять ліхтариком. Але жоден браконьєр не ставить ліхтарик на краю сітки, бо якщо це зробити, то річка просто засяє сяйвом. Буде таке зарево, що ви просто не уявляєте. Було таке, що я браконьєра знімаю на відео, а він мені – ну і що? А мені наплювати. Оце і стало кінцевою точкою нашого терпіння. Ми будемо боротись з усіма браконьєрами зсередини. Для цього ми і створили цю організацію, щоб боротись із браконьєрами», – розповідає керівник об’єднання підводних мисливців та рибалок Павло Шанька.
Він також додав, що окрім того, вони також зариблюють водойми і зовсім не із якихось корисливих мотивів.
Керівник же товариства мисливців та рибалок Сергій Тимченко каже, що із браконьєрами активно борються, але ж всіх їх, мовляв, не переловиш. Вони завжди були і будуть.
Подальше вирішення конфлікту він бачить у тому , аби активом двох організацій із запрошенням обласного управління державного рибної інспекції, сісти за стіл перемовин і розставити всі крапки у цьому питанні.
До речі, на спільні збори був запрошений і державний рибінспектор, але на зібрання він не прийшов.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису